مجالس امام حسین (ع) عامل وحدت است

به گزارش بولتن نیوز، این مرجع تقلید روز چهارشنبه در جلسه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با اشاره به اینکه عزاداری امام حسین(ع)دارای آثار دینی و نمایش عظمت مذهب است افزود: در این ایام به دلیل حضور باشکوه اقشار مختلف مردم در مراسم سوگواری سالار شهیدان، فرصت خوبی در اختیار مبلغان برای نشر معارف الهی و تقویت اتحاد جمعی قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه بسیاری از زمینه های شکل گیری انقلاب اسلامی در ایام محرم و عاشورای حسینی(ع) محقق شد، گفت: مجالس امام حسین (ع) سرمایه طلایی و عظیمی است که در اختیار ما قرار دارد و به همین علت دشمنان به دنبال کم رنگ ساختن آن هستند.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان بارها از فرهنگ عاشورا ضربه خورده اند، ادامه داد: آنها به دنبال ایجاد خرافات در مجالس امام حسین (ع) هستند، مساله قمه زنی از جمله کارهایی است که رسانه های بیگانه برای نشان دادن مراسم های عزاداری از تصاویر آن استفاده می کنند، زمانی بود که علما از این کار دفاع می کردند اما امروز علما با توجه به شرایط زمان انجام این کار را مناسب نمی دانند.

این مرجع تقلید گفت: بر روی آتش راه رفتن یاشیشه را خرد کردن و با بدن برهنه روی آن راه رفتن توطئه دشمنان برای تحریف مراسم عزاداری سیدالشهدا است.

وی افزود: درست است که عده ای از روی عشق و علاقه این کارها را انجام می دهند اما با توجه به شرایط جهان امروز وتسلط رسانه ها،انجام این کارها به مصلحت اسلام و مکتب تشیع نیست.

وی با اشاره به اینکه در خصوص حماسه عاشورا منابع غنی فراوانی وجود دارد، ادامه داد: در مراسم امام حسین (ع) سخنرانان و مداحان در نقل مسائل مورد نظر خود باید از کتاب های معتبر استفاده و از ذکر مطالب تفرقه انگیز خودداری کنند، چرا که ذکر بعضی مسائل بی اساس از روز بی اطلاعی و عدم آگاهی، مشکلاتی را برای اسلام و نظام ایجاد می کند.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: دشمن هم به دنبال نفوذ است تا با ایجاد خرافات این سرمایه عظیم را از ما بگیرد، چرا که جریان کربلا یک مساله تاریخ ساز است که همیشه در مقابل توطئه های دشمنان استوار بوده و خواهد ماند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه حوزه های علمیه متولی دفاع از قرآن و مکتب اهل بیت (ع) هستند، افزود: حوزویان باید به مسائل روز احاطه داشته باشند و تلاش کنند سطح آگاهی مردم جامعه را نسبت به مسائل دینی با استفاده از ظرفیت مبلغان روز به روز افزایش دهند و از این طریق توطئه های دشمنان را خنثی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *