رهبر انقلاب: ايجاد خط فاصل با امريکا جاي هيچ‌گونه مسامحه ندارد فاصله را با امريکا حفظ کنيد

صدای شیعه به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري: حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تشکر از زحمات مؤمنانه و شبانه‌روزي بخش‌هاي مختلف وزارت اطلاعات، پيروزي و بقاي انقلاب اسلامي را در گرو حفظ ايمان دانستند و افزودند: ناکامي استکبار جهاني در مقابل نظام اسلامي با وجود انبوه توطئه‌ها و شگردهاي گوناگوني که از روز اول عليه انقلاب به کار گرفتند، جز با پشتوانه‌ «ايمان»، ممکن نبود. رهبر انقلاب، هر اقدامي در تضعيف ايمان مردم و مسئولان را «خيانت» خواندند و گفتند: آن نيروي دفاعي که کشور را در همه اين سال‌ها حفظ کرده، نيروي ايمان است و اگر اين سلاح قوي و کارآمد تضعيف شود، آفات فراواني به دنبال خواهد داشت. ايشان از همين زاويه، تقويت جنبه‌هاي معنوي و ايماني را در وزارت اطلاعات مورد تأکيد قرار دادند و خاطرنشان کردند: وزارت اطلاعات، پوسته‌ سخت نظام است که به هيچ‌وجه نبايد آسيب‌پذير شود، بنابراين تقويت عناصر مهمي همچون ايمان و معنويت در اين وزارتخانه بايد بيش از هر دستگاه ديگري مورد توجه قرار گيرد. رهبر انقلاب با اشاره به ظرفيت غني وزارت اطلاعات در برخورداري از نيروها و جوانان مؤمن و انقلابي تأکيد کردند: نسل جديد وزارت اطلاعات را همچون گذشته، ارزشي و انقلابي رشد و ارتقا دهيد.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، وزارت اطلاعات را چشم بينا و بيدار نظام اسلامي خواندند و افزودند: مباني و جهت‌گيري‌هاي انقلاب اسلامي بايد به طور کامل در وزارت اطلاعات حفظ شود. ايشان، مباني انقلاب اسلامي را آثار و بيانات صريح امام خميني(ره) خواندند و تأکيد کردند: ايجاد خط فاصل با رأس جريان استکبار، يعني امريکا از مهم‌ترين مباني قطعي امام بزرگوار ماست و اين مسئله جاي هيچ‌گونه مسامحه و سهل‌انگاري ندارد. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي خاطرنشان کردند: وزارت اطلاعات در هر بخشي که مي‌تواند پايگاهي براي کمين دشمن و ضربه زدن به نظام اسلامي قرار بگيرد، بايد حضور داشته باشد و آن بخش را حوزه کاري خود بداند. «نقش وزارت اطلاعات در تحقق اقتصاد مقاومتي» نکته ديگري بود که رهبر انقلاب مورد تأکيد قرار دادند و گفتند: علاج برون‌رفت از مشکلات کشور، اقتصاد مقاومتي است که کارهايي نيز در اين زمينه آغاز شده، اما بايد نتيجه کارها در عمل ديده شود. ايشان، همچنين بر نقش وزارت اطلاعات در برخورد و پيشگيري از مفاسد اقتصادي تأکيد کردند.
 
پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، حجت‌الاسلام علوي، وزير اطلاعات گزارش جامعي از برنامه‌ها و فعاليت‌هاي اين وزارتخانه بيان کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *