جنتی: دو نوع موسیقی حرام است

صدای شیعه: علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیروز در حاشیه مراسم جشن فارغ التحصیلی ادوار دانشکده خبر که در تالار ایوان شمس در تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران، به این سوال که آیا قبول دارید تیم رسانه‌ای دولت بسیار ضعیف عمل می‌کند و فقط در مقابل هجمه‌ها از خود دفاع می‌کند؟، اینگونه پاسخ گفت: چرا از من می‌پرسید!؟
جنتی ادامه داد: دیدگاه مقام معظم رهبری نسبت به موسیقی و کنسرت‌ها کاملاً مشخص است و استفتائاتی که از ایشان شده، کاملاً روشن است و نظراتشان در این باره شفاف است. پس باید طبق نظر ایشان عمل کنند. به هر حال اینجا یک نظام حاکم است و حاکمیت واحدی هم دارد و در راس آن هم یک ولی فقیه است که درباره این مسائل نظر داده‌اند. همه باید تابع آن نظر باشند. ما هم تابع این نظر هستیم.
فقط دو نوع موسیقی حرام است وزیر ارشاد در پاسخ به این سوال که آیا مشخص است که موسیقی حلال چیست و موسیقی حرام کدام است؟، تاکید کرد: ما در این باره تابع مقام معظم رهبری هستیم. نظر مقام معظم رهبری هم درباره غنا و موسیقی این است که اگر یک موسیقی، موسیقی لهوی باشد یعنی مخصوص مجالس لهو و لعب باشد، و یا اینکه «مضل عن سبیل‌الله» باشد، یعنی نوع اشعار آن و مطالبی که در شعرهای آن هست، به گونه‌ای باشد که تحریک آمیز باشد و انسان را از راه خدا بیرون کند، این دو نوع موسیقی، فقط، حرام است. بقیه موارد هیچ اشکالی ندارد.

منبع: مهر

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *