بیانیه جدید آل‌خلیفه علیه شیخ عیسی قاسم/ علمای بحرین: نظام آل خلیفه جنگی موجودیتی علیه هویت دینی مردم به راه انداخته است

صدای شیعه: دادستانی ‌کل بحرین بیانیه جدیدی علیه «شیخ عیسی قاسم» صادر کرد و مدعی شد که اتهامات وارده علیه وی ارتباطی به فریضه خُمس ندارد.

«احمد الدوسری» دادستان ‌کل بحرین گفت: تحقیقات انجام شده توسط دادستانی درباره اتهامات وارده علیه شیخ عیسی قاسم و دیگران در خصوص جمع‌آوری اموال غیرقانونی و پولشویی جهت اعطای مشروعیت به آن ارتباطی به فریضه شرعی خُمس ندارد.

وی افزود: این اتهامات تنها به جمع‌آوری اموال برای اهداف عمومی مربوط است که قانون برای آن وضع شده و بایستی کسانی که اقدام به این کار می‌کنند مجوز آن را دریافت کرده باشند.

دادستان ‌کل بحرین همچنین مدعی شد که متهمان این اموالی را که به‌صورت غیرقانونی جمع‌آوری کرده‌اند در معاملات ویژه‌ای خلاف قانون استفاده کرده‌اند و در نهایت نیز مرتکب جرم پولشویی ‌شده‌اند.

الدوسری در ادامه اظهار داشت: در صورت عدم حضور متهمان در دادگاه حکم صادر خواهد شد و همانند صدور حکم در حضور متهم تلقی خواهد شد.

دستگاه قضایی بحرین دو روز پیش اعلام کرد که جلسه دوم محاکمه شیخ عیسی قاسم برگزار شد و دادگاه بعد از حاضر نشدن شیخ عیسی قاسم در جلسه محاکمه این جلسه را به پنجشنبه ۲۵ شهریور موکول کرد.

‏«فاطمه الحواج» وکیل بحرینی اعلام کرد که شیخ عیسی قاسم در این جلسه حضور پیدا نخواهد کرد و بر اساس قانون در جلسه بعد حکم غیابی صادر خواهد شد.

در همین حال علمای بحرین با انتشار بیانیه ای اعلام کردند: نظام آل خلیفه جنگی موجودیتی علیه هویت ملی و دینی مردم این کشور به راه انداخته‌اند.

علمای بحرین در این بیانیه محاکمه موجودیت شیعه در کشورشان را محاکمه‌ای ویرانگر برای کشور خواندند.

در این بیانیه آمده است: بحرین در معرض دو تهدید است، تهدید وابستگی به خاک پاک بحرین و دوم وابستگی به طایفه، دین و مذهب که هر دو در تهدید آیت الله عیسی قاسم تجلی یافته است.

این بیانیه با سیاسی خواندن محاکمه آیت الله عیسی قاسم تصریح کرد: هدف قرار دادن آیت الله عیسی قاسم به اتهام عمل به فرایض الهی شامل خمس، زکات، امر به معروف، نهی از منکر و نماز جمعه صورت گرفته است.

در بیانیه علمای بحرین آمده است: مردم بحرین به ویژه علما به مسیر مقاومت در برابر ظلم و فساد و درخواست احقاق حقوق غصب شده ملت ادامه می دهند و خواستار حفظ وطن، کرامت انسانی و حقوق تمام شهروندان هستند.

آیت الله عیسی قاسم مدتی پیش به اتهام عمل به فرایض دینی که آل خلیفه آن را جمع غیر قانونی اموال نامید، محکوم و تابعیت وی لغو شد.

وزارت کشور بحرین مدعی است که شیخ عیسی قاسم از جایگاه خود به‌عنوان روحانی برجسته برای خدمت به منافع خارجی و گسترش خشونت و اختلافات فرقه‌ای استفاده کرده است، اما این عالم برجسته شیعی اتهامات رژیم حاکم را بی‌اساس خوانده است.

مردم بحرین از زمان سلب تابعیت شیخ قاسم مقابل خانه این روحانی تحصن کرده‌اند.

منبع: ابنا

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *