بر خلاف شبهه وهابی ها، هیچ شیعه ای در کشتن امام حسین شرکت نداشته است +صوت

گروه دین و اندیشه: استاد احمد عابدی در خصوص شبهه ای که وهابی ها به آن دامن زده اند و می گویند شیعیان خودشان امام حسین (ع) را کشته اند، پاسخ می دهد: در واقعه عاشورا هیچ شیعه ای قاتل امام حسین (ع) نیست و همه کسانی که در مقابل سید الشهدا قرار گرفتند سنی عثمانی مسلک هستند و کوفیان واقعی که سماک ها باشند در محاصره بنی امیه و ابن زیاد بودند.

بر خلاف شبهه وهابی ها، هیچ شیعه ای در کشتن امام حسین شرکت نداشته است +صوت

به گزارش بولتن نیوز، این استاد حوزه در فایل صوتی که در ادامه خواهید شنید، با اشاره به اینکه کوفه حرم امیر المومنین است و در روایات نیز برای نشان دادن جایگاه آن گفته اند که قم کوفه صغیر است، می گوید: اکثر علمای شیعه و محدثین شیعه در طول تاریخ متعلق به کوفه هستند و اگر شما تعداد علمای شیعه قم، نجف، کربلا و مشهد را یک طرف و تعداد علمای شیعه کوفه را طرف دیگر بنویسید، تعداد علمای کوفه بیشتر هستند.
وی با تأکید بر اینکه کوفیان مردمان خوبی هستند و کوفه مرکز تشیع بوده و هست، می گوید: وهابی ها به خاطر همین طلیعه دار بودن کوفه برایش شبهه افکنی می کنند و بارها در کتابهایشان نوشته اند که کوفیان که شیعه بودند و به گفته خود شما امام حسین را هم کوفیان کشته اند، در نتیجه شیعیان خودشان امام حسین را کشته اند و حالا دارند بر سر و سینه خود می زنند و گریه می کنند.
عابدی با بیان اینکه کوفه یک محله ای دارد به اسم بطیخ، خربزه فروشان و یک محله دارد به اسم سماک، ماهی فروشان، تاکید کرد: کوفه اصلی کوفه سماک هاست و مانند زمان حال که شهرک هایی در اطراف شهر اصلی ساخته می شود، معاویه برای خراب کردن کوفه که همه شیعه و مرید المیرامومنین بودند محله بطیخ را ساخت، که همه آنها عثمانی بودند و هیچ کدام نه شیعه بودند و نه اهل کوفه.
این استاد حوزه علمیه، با اشاره به اینکه معاویه دستور داده بود از شهرهای اطراف مردم را به بطیخ بیاورند تا کوفه خراب شود، افزود: سیدالشهدا (ع) از مکه که به سمت کوفه حرکت کردند، قصد آمدن به محله سماک ها که همه مرید امیر المومنین بودند را داشتند.
عابدی با اشاره به اینکه در زمان عاشورا محله سماک ها را محاصره کردند که کسی از آنها به یاری امام حسین (ع) نرود، می گوید: از یک سو نگذاشتند سماک ها به یاری سید الشهدا بروند و از سوی دیگر بطیخیان را که همه سنی عثمانی مسلک بودند برای کشتن امام حسین بردند.

وی در پایان مجدداً تاکید می کنید که در واقعه عاشورا هیچ شیعه ای قاتل امام حسین (ع) نیست و همه کسانی که در مقابل سید الشهدا قرار گرفتند سنی عثمانی مسلک هستند و همین ها و بنی امیه و طرفداران بنی امیه قاتلان امام حسین (ع) هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *